Ameliyatsız Burun Estetiği

Ameliyatsız rinoplasti, dermal dolgu maddeleri ve botulinum toksin kullanılarak burnunuzun şeklini geçici olarak değiştiren kozmetik bir işlemdir.
Bu tedaviye sıvı burun estetiği veya ameliyatsız burun estetiği de denir.
Ameliyatsız burun estetiği öncesi lokal anestezik krem sürülür. İşlem yaklaşık 15 dakika sürer. İşlem sonrası hemen sosyal yaşantınıza dönebilirsiniz.
İşlem sonrası hemen etkiyi görmeye başlarız. Ancak 2-3 hafta içerisinde dolgu daha iyi oturur ve son şeklini alır.
Ameliyatsız Burun Estetiği Kalıcı mıdır?
İşlemin kalıcılığı kullanılan ürüne ve kişisel faktörlere bağlı değişebilse de ortalama 12 ay kadardır. Tekrarlayan uygulamalar ile kalıcılık artar.
Ameliyatsız Burun Estetiği herkese uygulanabilir mi?
Ameliyatsız burun estetiği ile burun ucunu kaldırıp, burun sırtındaki kemer ve eğrilikleri giderebiliyoruz.
Ancak özellikle burun sırtı çok yüksekse, hastanın burnu yüzüne göre büyükse, hasta daha önce rinoplasti operasyonu geçirdiyse ameliyatsız burun estetiği uygun olmayacaktır.
Bu nedenle işlem öncesi yüzünüzü ve burnunuzu değerlendirip size en doğru işleme birlikte karar veriyoruz.
Ameliyatsız Burun Estetiği sonrası dikkat edilmesi gerekenler:
Ameliyatsız burun kaldırma işlemi sonrası bir iki gün işlem yapılan bölgede ödem olabilir. Bunun için ödem giderici kremler kullanılabilir.
Her türlü dolgu uygulamasında olduğu gibi işlem günü su değmemesi, buruna baskı oluşturacak şekilde yatılmaması, güneş gözlüğü ya da normal gözlüğün bir süre kullanılmaması gerekir.
Bunun dışında en azından işlem sonrasında bir hafta hamam, sauna ve solaryum gibi yoğun sıcak ortamlara girilmemesi önerilir.