Burun Dolgusu

Burun dolgusu, ameliyatsız burun estetiği veya burun şekillendirme tedavisi olarak da bilinir. Günümüzde cerrahi operasyon olmadan gerçekleştirilen burun estetikleri çeşitli avantajları nedeniyle tercih edilir. Burun dolgusu enjeksiyonları ile burun ucu kaldırılabilir ve burun eğrilikleri düzeltilebilir. Ameliyatsız burun estetiği tedavisinden hemen sonra günlük hayata dönmek mümkündür.

Ameliyatsız burun estetiğinin avantajları:

  • İşlem sırasında ağrı olmaz.
  • Hızlıca gözle görülür sonuçlar elde edilir.
  • Hızlı bir işlemdir, işlem süresi 10-15 dakikadır.
  • Morarma ve şişlik minumum düzeydedir.

Burun dolgusu nasıl uygulanır?

Ameliyatsız rinoplasti, burnunuzun şeklini değiştirmek için dermal dolgu maddeleri kullanır. Jel benzeri enjekte edilebilir bir bileşen (genellikle hyaluronik asit) cildinizin altına daha pürüzsüz hatlar veya hacim oluşturmak istediğiniz bölgelere yerleştirilir.

Dolgu maddesi, cilt katmanlarınıza enjekte edildiği yere yerleşir ve şeklini korur. Bu, cildinize, istediğiniz sonuçlara ve kullanılan malzemeye bağlı olarak 4 aydan 3 yıla kadar burnunuzun görünümünü değiştirebilir.

Burun dolgusu uygulama bölgeleri:

Ameliyatsız rinoplasti, burnunuzun köprüsünü, ucunu ve yanlarını hedefler.

Burun dolgusu ile burun ucu belirginleştirilebilir, burna hacim kazandırılabilir, burun ucu kaldırılabilir, burun kemeri kamufle edilebilir ve burun kontürü düzeltilebilir.