Lazer İle Cilt Gençleştirme

FOTONA 4D kendine özel, tek platformda Erbium yag ve Nd yag lazer dalga boylarını kullanarak, 4 BOYUTLU yeni bir cilt gençleştirme tedavisi geliştirmiştir.
İnvaziv olmayan, doğal sonuçlanan, güvenli bir yaşlanma karşıtı tedavi arıyorsanız FoTONA 4D size en uygun seçenek.

Fotona4D’nin Avantajları:

-Dolgu maddeleri veya toksinlere ihtiyaç duymadan sıkılaştırma ve hacim kazandırma
-İçten dışa tam bir kaldırma tedavisi
-Anında gençleştirme, sıkılaştırma ve ışıltı
-Daha eşit cilt tonu
-iyileşme süresi yok
-Ameliyat, iğne veya anestezi yok
Nd:YAG ve Er:YAG dalga boylarının genişletilmiş yetenekleriyle etkinleştirilen lazer, dört boyuta kadar tedavi sağlar. Fotona’nın tamamlayıcı Er:YAG ve Nd:YAG dalga boyları 4 farklı modda sinerjik olarak uygulanır: SMOOTH®, FRAC3®, PIANO® ve SupErficial™, cildin daha derin, medial ve yüzeysel bağ yapıları üzerinde çalışırken, aynı anda farklı cilt kusurlarını hedefler. Çoklu tedavi modaliteleri 2 boyutlu TwinLight® prosedüründen 4 boyutlu Fotona4D® prosedürüne kadar uzanır.
Fotona 4D ADIMLARI:
-1. adım:
Smooth lifting erbium–yag lazer ile yüzün dış kısmından üst deriyi ve ağız içinden de dudak, diş etleri, yanak mukozasını ısıtır. Isınan dokuda kollajen yapımı başlar. Belirli bir ısıya erişince kas iplikleri kasılır ve bağlı olduğu dokuda gerilme sağlar. Yüz kaslarında ısı etkisiyle sıkılaşma ve toparlanma olur.

 1. adım Nd yag lazer
  FRAC3 rejuvenasyon
  Burada Nd yag lazer ile orta deri katmanı hedeflenir ve derin ısınma ile non ablatif kollajen uyarımı sağlanır.
  Ayrıca, yüzeyel orta derinin damar yapısı normalize ederek, ciltteki artmış inflamasyon(tahriş) azaltılabilir.
 2. adım Nd yag lazer
  PIANO Sıkılaşma ve Sıcak Lipoliz
  Burada derin dermis ve cilt altı yağ dokusunun ısıtılması hedeflenir. Nd:yag lazerle üst deriye hasar vermeden cilt altına ısı iletilir. Yağ dokuda 45-60 dereceye kadar ısınma olurken, üst derinin ısısı 40 derecede tutulur.
  4.adım
  Erbium yag yüzeyel peeling
  Erbium yag dalga boyu ile ciltte ufak delikler açarak ince bir soyulma yapılır. Böylece ince kırışıklıkların, cilt lekelerinin giderilmesi sağlanır. Ayrıca yağ bezlerinin küçülmesi yoluyla yağ salgısını azaltır. Böylece cildin nem-yağ dengesini kontrol altına alır.
  İşlem sonrası;
  Fotona4D®’nin ilk üç adımının iyileşme süresi yoktur. 4. adımın gücü, seçilen ayara bağlı olarak çok az iyileşme süresine veya daha fazla iyileşme süresine sahip olacak şekilde seçilebilir.

Smooth Eye®, Smooth Lips uygulamaları, ilave sıkılaştırma için Fotona4D® işleminden sonra eklenebilir.

Birkaç hafta içinde, tedavi edilen bölgenin derisi daha sıkı ve daha kaliteli görünmeye başlar. Tedavi, optimal sonuçlara ulaşmak için en iyi şekilde ayda bir kez 3-5 seans yapılır.
Ciltte ince de olsa bir soyulma yaptığı için, çok güneşli mevsimlerde, yaz aylarında tedaviye ara vermek gerekebilir.
Seanslar arasında cildin yenilenmesini sağlayacak bakım kremleri ile güneş koruyucu kullanılmalıdır.