BBL (Broadband Light Laser)

BBL, Geniş Bant Işık (geniş spektrumlu ışık) anlamına gelir. BBL lazer tedavisi, cilde termal olarak zarar vererek ve bunun sonucunda kolajen üretimini uyararak cildin derin ve yüzeysel katmanlarında etkili cilt gençleştirmesi sağlamayı amaçlar.

BBL lazer, 560 ila 1200 nm arasında değişen dalga boylarında yayılmaya devam eden ısı ve ışık üretir. Ciltteki ince kırışıklıkları, yaşa bağlı yüz sarkmalarını, kol ve karın bölgesindeki sarkmaları gidermek amacıyla yaygın olarak kullanılır.
cilt dokusu kalitesini iyileştirir, cilt lekeleri, kılcal damar genişlemesi ve diğer damar oluşumları, rozasea ve akne üzerindeki renk dengesizliklerini tedavi eder; kısacası geniş anlamda tüm cilt katmanlarında cilt gençleştirme sağlar. Tüm vücut bölgelerinde etkili olan bir işlemdir. En çok yüz, boyun, göğüs dekoltesi, kol ve ellere uyguluyoruz.

BBL Lazer Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Cilt problemine göre 4 hafta ara ile 3-8 seans şeklinde uygulanır. Hem yaz hem de kış aylarında uygulanabilir. Hafif kızarıklık dışında hiçbir yan etkisi yoktur. Hasta günlük hayatına devam edebilir. Güneş koruyucu krem kullanılması tavsiye edilir. Sonuçlar işlemden hemen sonra fark edilebilir.