İp ile Boyun ve Gıdı Germe

Boyun bölgesindeki derimiz yüzümüze nazaran daha ince ve hassas olduğu için kolayca kırışabilmektedir. İlerleyen yaş, çevresel ve genetik faktörler, yer çekiminin de etkisiyle boyun ve gıdı bölgesinin sarkmasına sebep olur.

Bu yöntemde, cilt tarafından tamamen emilebilen ipler, hastanın ihtiyacına göre sayısı belirlenerek 20-30 dakikada boyun ve gıdı bölgesinde cildin altına yerleştirilir. İşlem lokal anestezi ile yapılmaktadır.

Çıkartılmasına gerek duyulmayan cilde uyumlu ve cilt tarafından emilebilen bu ipler boyunda ve gıdıda içeriğindeki maddeler sayesinde su tutar ve o bölgede fibrinojen ve kollajen üretimini arttırır. Artan proteinler, cildin daha gergin, daha nemli, daha dinamik görünmesini sağlar.

İple gıdı estetiği yaptırıldığında görünür bir kesi veya ameliyat izi ortaya çıkmaz.

İp ile Boyun ve Gıdı Germe Kimlere Uygulanabilir?

İple boyun ve gıdı germe uygulamanın gerçekleşmesine engel bir sağlık sorunu bulunmayan bütün hastalara uygulanabilmektedir. Genel olarak baktığımızda ise özellikle 35-60 yaş arası ve boyun kırışıklıklarının fazla olduğu kişiler uygulama için uygundur adaylardır. Ameliyatsız bir işlem olan iple boyun ve gıdı germe uygulaması kısa sürede herhangi bir germe işlemi yapılmadan boynunuzu gergin ve genç bir görünüme kavuşturur.