Mezoterapi Uygulaması Prp

Plazma, kanınızın pıhtılaşmasına yardımcı olan özel “faktörler” veya proteinler içeren kanınızın bir bileşenidir. Ayrıca hücre büyümesini destekleyen proteinler içerir. PRP, plazmayı kandan izole edip konsantre edilerek üretilir.

Hasarlı dokulara PRP enjekte edilerek, yeni hücre üretimi ve iyileşme sağlanır.

PRP enjeksiyonlarının amaçları nelerdir?

Kırışıklık: Deride yaş almaya bağlı oluşan kırışıklıkların azalmasını, cildin esneklik ve parlaklığın yeniden kazandırılmasını sağlamak amacıyla PRP işlemi uygulanır. Deriyi gençleştirici etkisi, PRP uygulamanın hemen sonrasında parlak ve canlı bir görünümle belirgin hale gelir.

Saç kaybı: Saç dökülmesini önlemek için kafa derisine PRP enjekte edilebilir. 2014 araştırmasına göre, PRP enjeksiyonları, erkek tipi kellik olarak da bilinen androjenik alopesi tedavisinde etkilidir.

Tendon yaralanmaları: Tendonlar, kasları kemiğe bağlayan sert, kalın doku bantlarıdır. Genellikle yaralanmadan sonra iyileşmeleri yavaştır. Dizdeki patellar tendonda ağrıya neden olan tenisçi dirseği, ayak bileğinde aşil tendiniti ve jumper dizini gibi kronik tendon problemlerini tedavi etmek için PRP enjeksiyonları kullanılır.

Akut yaralanmalar: Diz burkulmaları gibi akut spor yaralanmalarını tedavi etmek için PRP enjeksiyonları kullanılabilir.

Ameliyat/uygulama sonrası onarım: Ameliyattan sonra yırtık bir tendon veya bağları (ön çapraz bağ gibi) onarmak için PRP enjeksiyonları kullanılır. Ayrıca, lazer veya peeling gibi uygulamalardan sonra da cildin hızlı iyileşmesini sağlamak amacıyla PRP uygulaması yapılabilir.

PRP enjeksiyon uygulaması:

Kanınızdan numune alınır. Numune miktarı, PRP’nin nereye enjekte edileceğine bağlıdır.

Kan bir santrifüje yerleştirilir. Bu makine çok hızlı dönerek kan bileşenlerinin ayrılmasına neden olur. Ayırma işlemi yaklaşık 15 dakika sürer.

Ayrılan plazma, etkilenen bölgeye enjeksiyon için hazırlanır.

Doktorunuz daha sonra PRP’yi etkilenen bölgeye enjekte edecektir.