Fotona Starwalker (Q-SWİTCH LAZER)

Dört tamamlayıcı dalga boyu ve etkileyici 14 lazer modalitesi ile StarWalker, Q-anahtarlı lazer sistemidir. Bu 4 farklı dalga boyu ile Q Switched Nd:YAG lazerler dövmelerin çıkarılmasında, her tür pigment (renk) içeren lezyonlarda, cilt gençleştirmede ve vasküler (damarsal) sorunların tedavisinde kullanılmaktadır.
Starwalker’ın çift dalga boyu teknolojisi, hem yüzeysel epidermal hem de daha derin dermal lezyonları etkili bir şekilde hedefleyebilir. Cilde 5-6 mm derinliğe kadar nüfuz edebilen uzun darbeli Nd:YAG lazerler, örümcek damarları ve Hemanjiyom dahil damar derslerinin tedavisinde de oldukça etkilidir.

Akne skarlarının tedavisinde de oldukça etkili olan, hassas bir şekilde kontrol edilen lazer ışığı cilde güvenli bir şekilde nüfuz eder ve aşırı aktif yağ bezlerini hedef alan fotoselektif absorpsiyon yoluyla akne iltihabını azaltır, bu da yeni akne iltihabı riskini de azaltır. Termal penetrasyon etkilerine ek olarak, Nd:YAG akne lazer tedavisi aynı zamanda iyileşme sürecini hızlandırır ve kolajenin yeniden şekillenmesini uyarır. Akne izleri için lazer, yaralı dokuyu buharlaştırmak ve dermiste yeni kolajen üretimini teşvik etmek için cildin üst mikro katmanları üzerinde çalışır.

StarWalker’ın tescilli FracTAT™ teknolojisi aynı zamanda onu endüstri lideri bir dövme sildirme lazer sistemi yapmaktadır. Q-Switched lazer teknolojisi, birçok dövme türünü silmede etkili olan yüksek enerjili nanosaniye darbeleri üretir. Çok yüksek enerjide daha büyük spot boyutları kullanılarak, daha derinde yatan pigmentli yapılara ulaşılabilir ve çıkarılabilir ve tek seansta lazer tedavisinin etkinliği ve verimliliği önemli ölçüde artırılır.
q-switch lazerlerin en sık kullanım alanı olan leke tedavilerinde dederindeki lekelere inerek tedavi edebilir. Tedavi tek bir seansta bile etkilidir. En sık melazma, güneş, yaşlılık ve doğum lekeleri tedavisinde kullanılmaktadır. İşlem sonrası herhangi bir kabuklanma yapmadan her seansta lekelerin renginde açılma sağlamaktadır.
İşlem sonrası:
işlem oldukça konforludur.
• İşlemden sonra hafif kızarıklık ve ısı hissinin oluşması normaldir.
• Aynı gün içerisinde kişi gündelik hayatına kolayca geri dönüş yapabilir.