Dudak Dolgusu

Hyaluronik asit (HA), vücutta su çekme yeteneğine sahip, cildinizin nemli ve sıkı kalmasına yardımcı olan doğal olarak oluşan bir maddedir. Bu bileşenin sentetik formu, dermal dolgu maddeleri adı verilen bazı enjekte edilebilir kozmetik tedavi markalarında kullanılmaktadır.

Dudak dolgusu uygulaması; dudak yapısını şekillendirmek veya dudaklara hacim kazandırmak için, dudakların iç kısmı ve çevresine dermal dolgu enjekte edilmesidir. Dokuları onaran, cilde hacim kazandıran ve pürüzsüzlük sağlayan hyalüronik asit, dudak dokusu ile uyumlu bir yapıda ve FDA tarafından onaylıdır.

Dudak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Yaş aldıkça ciltteki kollajen, elastin doku ve hyalüronik asit miktarı düşmeye başlar. Bu eksikliği gidermek için yapılan dudak dolgusu işlemi; hamileler, iltihabi deri sorunu olanlar ve uçuk problemi yaşayanlara uygulanmamaktadır.

Bunların dışında, dudaklarını şekillendirmek veya hacim kazandırmak isteyen, dudaklarında simetri problemi yaşayan herkese dudak dolgusu işlemi uygulanabilmektedir.

Dudak Dolgusunun Faydaları

1) Dolgun Dudaklar

Hyalüranik asit enjeksiyonları dudaklarınızın daha dolgun ve genç görünmesini amaçlar. Bu dolgu maddeleri ayrıca dudaklarınızın etrafındaki sınırın yeniden tanımlanmasına yardımcı olarak şeklini iyileştirebilir.

2) Kırışıklık azaltma

Hyalüranik asit enjeksiyonları, ağız çevresindeki ve dudak üzerindel, ince çizgilerin ve kırışıklıkların görünümünü azaltmak için de kullanılabilir.

3) Anında sonuç

Etkileri tedaviden hemen sonra görülebilir. Hızlı sonuç arayanlar için uygun bir uygulamadır.